sowie

Rekordy Guinnessa w Wałbrzychu i okolicach, Księga Rekordów Guinnessa

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Najdłuższy piernik w Polsce
2015-08-29 09:36

 29 sierpnia 2015r. z okazji Święta Chleba i Piernika na rynku w Jaworze ustanowiono nowy rekord – był to najdłuższy piernik w Polsce. Na uroczystość obchodów święta zawitały tłumy ludzi – niecodziennie można uczestniczyć w tak wyjątkowej próbie pobicia rekordu Guinnessa!


Na miejscu obecny był przedstawiciel Biura Rekordów i to on dokonał pomiarów wypieku i wydał werdykt. Ciasto upieczono i przywieziono na rynek celem dokonania pomiaru. Ułożono je na wcześniej przygotowanych stołach tak, aby kawałki piernika znajdowały się jeden przy drugim i tworzyły jedną linię. Długość wypieku była naprawdę imponująca – 40 metrów i 20 centymetrów! Tuż po zmierzeniu i ogłoszeniu wyniku ciasto przekazane zostało do ogólnej konsumpcji. Podobno smakowało wyśmienicie – jak przystało na rekordowy piernik!Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: