sowie

Rekordy Guinnessa w Wałbrzychu i okolicach, Księga Rekordów Guinnessa

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Polski rewolwer w Księdze Guinnessa
2013-09-09 11:52

Z około 30 tysięcy zgłoszonych rekordów do bazy danych Światowych Rekordów Guinnessa wybieranych jest tylko 4 tysiące najbardziej interesujących rekordów. Do Księgi Guinnessa trafił rewolwer skonstruowany przez mieszkańca Piotrkowa Drugiego w województwie wielkopolskim. Rewolwer zaprojektował i wykonał własnoręcznie pan Ryszard Tobys.


 Prace nad tego rodzaju bronią w sposób precyzyjny prowadzone były przez pięć lat. Rewolwer waży 45 kilogramów, jego długość wynosi 1,2 metra, a wysokość sięga 40 centymetrów. Jest to powiększona kilkukrotnie replika rewolweru Remington. W bębnie może być załadowanych sześć ołowianych kul, z których każda waży po 128 gramów. Kule osobiste odlewane zostały przez pana Tobysa. Same kule nie wystarczą do komory należy załadować również proch o wadze 22 gramów. Ten niesamowitej wielkości rewolwer posiada zasięg 50 metrów. Tworząc tak ogromną broń pan Ryszard nie pomyślał wtedy, że zostanie ona wpisana do Księgi Guinnessa. Tę myśl podsunął jemu znajmy, który uważał, że może to być największy rewolwer świata. Pierwszy list z niezbędną dokumentacją, jaki został wysłany przez zdolnego i pracowitego mieszkańca Piotrkowa Drugiego do Londynu, został odesłany ze względu na niewłaściwy adres. Po ponownym wysłaniu listu pan Ryszard otrzymał po sześciu miesiącach odpowiedź o wpisaniu rewolweru do księgi rekordów. Broń skonstruowana przez pana Tobysa nie tylko znalazła się w Księdze Guinnessa, ale także stała się dodatkowym źródłem dochodu pana Ryszarda. Wypożyczana jest w związku z uroczystościami odbywającymi się przy grobie nieznanego żołnierza i wykorzystywana zostaje przy otwieraniu maratonów. Pan Ryszard Tobys może chlubić się rewolwerem, którego sam stworzył.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: