sowie

Rekordy Guinnessa w Wałbrzychu i okolicach, Księga Rekordów Guinnessa

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Największa kolorowanka na kuli ziemskiej
2014-08-11 11:51

Wydawnictwo Zielona Sowa dnia 24 maja 2014 zorganizowało na płycie głównej Stadionu Narodowego w Warszawie imprezę, poświęconą kolorowaniu książki. W wydarzeniu wzięło udział 600 dzieci i kilku sponsorów. Kolorowanka z serii „Bawię się w…” posiadała 16 stron, z których każda ze stron zajmowała powierzchnię 10 metrów kwadratowych. Tego dnia został ustanowiony nowy rekord Guinnessa, co wywołało ogromną radość wśród uczestników imprezy. Najmłodsi pokryli kolorami każdą wolną, nawet najmniejszą przestrzeń. Powstało prawdziwe dzieło wykonane rękoma dzieci. W tym celu wykorzystano 16 kolorów po 250 sztuk, co stanowiło 4000 tysiące kredek. Wydarzenie skierowane zostało w stronę rodziców i nauczycieli w celu przypomnienia, jak ważną rolę edukacyjną pełni klasyczna kolorowanka, której tradycja powinna być nadal kontynuowana.


Rozwija ona podczas procesu malowania wyobraźnię i zdolności manualne dziecka. Poprzedni certyfikat rekordu Guinnessa tej kategorii odebrała w listopadzie 2012 roku gwiazda serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica”. Kolorowanka posiadała12 stron, o powierzchni 3 metrów kwadratowych każda, gdzie długość strony wynosiła 2 metry, a szerokość miała 1,5 metra. Dzieci zgromadzone na premierze miały możliwość pokolorowania obrazków, które ukazywały pastacie z animowanego serialu „My Little Pony”. Impreza zorganizowana została w związku z dokonaniem zbiórki środków dla dzieci z rodzin, pokrzywdzonych w wyniku działającego w Stanach Zjednoczonych huraganu Sandy.


 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: