sowie

Rekordy Guinnessa w Wałbrzychu i okolicach, Księga Rekordów Guinnessa

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Rekordowo wielki pomnik Jana Pawła II w Częstochowie!
2013-05-02 09:05

Kolejny raz udało się pobić rekord Guinnessa. Tym razem dokonano tego w Częstochowie – to właśnie tam powstał rekordowo wielki pomnik Jana Pawła II, mierzący 13,8 m wysokości. Początkowo figura miała być wysoka na 10 m, gdy jednak sprawdzono, że do pobicia rekordu brakuje zaledwie 3,8 m (najwyższy pomnik Papieża znajdujący się w Chile mierzył do tej pory 13,77 m), postanowiono zbudować większy pomnik i tym samym pozwolić Częstochowie zaistnieć w Księdze Rekordów Guinnessa.


Pomnik powstał na cześć Jana Pawła II, a inwestorem jest Pan Leszek Łysoń - szef Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie, którego ojciec przyjaźnił się z Karolem Wojtyłą i który mocno wierzy, iż to właśnie papież pomógł mu 3 lata temu uratować tonącego syna czuwając nad nim.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: