sowie

Rekordy Guinnessa w Wałbrzychu i okolicach, Księga Rekordów Guinnessa

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Księga rekordów Guinnessa

Księga rekordów Guinnessa (ang. Guinness Book of Records) - informator wydawany corocznie przez firmę Guinness, zawierający udokumentowane rekordy świata, zarówno naturalne, jak i osiągnięte przez ludzi. Pierwsza edycja została wydana w roku 1955 przez browar Guinness. Polska edycja ukazuje się od 1991 roku.

Dawniejsze nazwy Księgi rekordów Guinnessa to:
- Światowe rekordy Guinnessa (ang. Guinness World Records)
- Księga światowych rekordów Guinnessa (ang. Guinness Book of World Records)

Księga miała początkowo bawić sensacyjno-humorystycznymi informacjami bywalców piwiarni, z czasem stała się prestiżową publikacją w świecie. Odnotowuje rekordowe osiągnięcia w różnych dziedzinach, od ważnych po błahe, jak np. "największa porcja spaghetti spożyta jednorazowo". Tytuł księgi wywodzi się od znanej irlandzkiej rodziny Guinness, piwowarów, właścicieli browaru w Dublinie w XIX w. Dziś Guinness PLC z siedzibą w Londynie ma swe oddziały na całym świecie (w 120 krajach).

Źródło: pl.wikipedia.org