sowie

Rekordy Guinnessa w Wałbrzychu i okolicach, Księga Rekordów Guinnessa

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Rekord Polski pod Wieżycą - najdłuższy sznur
2015-09-05 10:47

5 września 2015r. we wsi Oleśnica w gminie Olesno (opolskie) podczas warsztatów historycznych dla dzieci i młodzieży pt. "Skąd bierze się sznurek" ustanowiono rekord Polski w ręcznym pleceniu najdłuższego sznura.


Podczas warsztatów historycznych dla dzieci i młodzieży pt. "Skąd bierze się sznurek" ustanowiono rekord Polski w ręcznym pleceniu najdłuższego sznura. Na tę okazję zostały specjalnie przygotowane repliki maszyn powroźniczych, a także zadbano o odpowiednie stroje charakterystyczne dla epoki, co stanowiło dodatkową atrakcję imprezy.

 

Po rozciągnięciu sznurków na powrozach ich długość wyniosła 154 m, jednak w miarę ich skręcania sznury skracały się. Pomiędzy maszynami rozstawione były specjalne stojaki, aby rozciągnięte sznurki nie opadały na ziemię. Finalnym efektem był upleciony sznur o rekordowej długości 117,8 metra.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: