sowie

Rekordy Guinnessa w Wałbrzychu i okolicach, Księga Rekordów Guinnessa

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Rekord Guinnessa z gitarą
2014-08-11 11:52

Każdego roku do Wrocławia przyjeżdżają gitarzyści z całej Polski, żeby uczestniczyć na wrocławskim Rynku w rekordzie Guinnessa. W 2013 roku we Wrocławiu w uroczystości brało udział 5734 gitarzystów. W 2012 roku został ustanowiony w tej dziedzinie rekord Guinnessa. Ten sam utwór grało wówczas 7274 osób. Wcześniejszy rekord zdobyli Polacy 1 maja 2009 roku. W imprezie uczestniczyło wtedy 6346 gitarzystów. Zagrali oni „Hey Joe”, który był wielkim przebojem Hendrixa. Nowy rekord został ogłoszony 1 maja 2014 roku. W imprezie mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wzięło udział 7344 gitarzystów, co przyczyniło się do ustanowienia nowego Rekordu Guinnessa.


Wielką Gitarową Orkiestrę powołał do życia gitarzysta Leszek Cichoński, który był organizatorem uroczystości, poświęconej najwybitniejszemu i najbardziej wpływowemu gitarzyście rockowemu w całej historii świata, jakim był James Hendrix. Impreza odbyła się w ramach Festiwalu „Thanks Jimi”. Nie musieli w niej brać udział zwodowi gitarzyści, wystarczyło, żeby osoby posiadające gitarę potrafiła na tym instrumencie grać. Wydarzenie z dnia 1 maja 2014 roku poprzedzone zostało warsztatami w dziewięciu polskich miastach, które były częścią programu edukacyjnego o nazwie „Ogólnopolski Desant Gitarowy”. Warsztaty rozpoczęły się 3 kwietnia 2014 roku, a zakończyło 27 kwietnia tego samego roku. Zorganizowane zostały w celu przeszkolenia osób, posiadających gitary przed największą próbą w ustaleniu rekordu Guinnessa. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość ćwiczyć akordy pod nadzorem Leszka Cichońskiego, który jest mistrzem gitary i autorem wielu podręczników.

 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: