sowie

Rekordy Guinnessa w Wałbrzychu i okolicach, Księga Rekordów Guinnessa

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Nowy Gitarowy Rekord Guinnessa na wrocławskim Rynku!
2012-05-08 12:14

Co roku od 10 lat 1-go maja na Rynku we Wrocławiu spotykają się fani muzyki gitarowej i wspólnie grają utwór „Hey Joe” oraz inne wielkie kawałki celem pobicia Rekordu Guinnessa.

W tym roku liczba wykonawców utworu przeszła nawet oczekiwania organizatorów oraz gości honorowych. Na Rynku zgromadziło się 7273 gitarzystów, którzy wspólnymi siłami ustanowili nowy rekord!

Poprzedni rekord ustanowiony został również podczas Festiwalu „Hey Joe” we Wrocławiu w roku 2009, a liczba gitarzystów sięgnęła wtedy 6347 osób.


Podobnie, jak w poprzednich edycjach, orkiestrę gitarową poprowadził Leszek Cichoński, a podczas koncertów w ramach tegorocznej edycji „Thanks Jimi Festiwal” gwiazdą wieczoru był zespół EUROPE.

Dziesiąta rocznica Festiwalu przyniosła wiele pozytywnych wrażeń oraz kolejny sukces Polaków, do których należą już cztery Gitarowe Rekordy Świata! Kto wie, czy za rok nie uda się pobić rekordu po raz piąty..Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: