sowie

Rekordy Guinnessa w Wałbrzychu i okolicach, Księga Rekordów Guinnessa

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Bombka na rekord Guinnesa?
2011-12-19 10:39

Jest wysoka na blisko 3 metry. Waży ponad 14 ton. To najprawdopodobniej najcięższa bombka nas świecie. Została już głoszona do Księgi rekordów Guinnessa. Taką nietypową bombkę choinkową ustawiono w środę, 14 grudnia na świdnickim Rynku. Wyjątkową ozdobę zaprojektowała artystka Ewa Solima, a ufundowała firma „Piramida”. – Chciałam pokazać, że do tej pory kojarzący się z szarością granit może wyglądać zupełnie inaczej. Może być wielobarwny, kolorowy, połączony z metaloplastyką. Nasza bombka zawiera życzenia w kilku językach, ale też kamienie półszlachetne z różnych stron świata. Wykończona została elementami z metalu. Różnorodność składników dodaje jej kunsztu – mówi Ewa Solima, artystka, która zaprojektowała bombkę. Gigantyczna ozdoba przez trzy miesiące powstawała w firmie „Piramida” w Kostrzy, pod Strzegomiem. – To dobra okazja, do promocji kamienia, ale też nietypowy i ciekawy prezent dla mieszkańców.
 


Chcemy pokazać, że granit to nie tylko krawężniki i płyty chodnikowe, ale też ciekawe dzieła, które mogą nastrajać pozytywną energią. Dlatego postanowiliśmy wykonać bombkę na własny koszt – mówi Bogusław Solima, właściciel firmy Piramida. Bombka, która stanęła w świdnickim Rynku powstała z 25-tonowego bloku kamiennego. – Jest dziełem rąk ludzkich. Kamieniarza, który kamień ręcznie odkuwał najpierw z sześcianu. Lakierników, którzy warstwa po warstwie malowali elementy metalowe. Całość pomalowała Ewa Solima. To niezwykle pracochłonne dzieło – dodaje Bogusław Solima. Granitowa bombka stanie się atrakcją „Świdnickiej Kolędy”, serii wielu wydarzeń przedświątecznych w Świdnicy. – Bardzo nas cieszy, że mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć tak nietypową rzeźbę. Wyróżnieniem jest fakt, że twórcy postanowili zaprezentować i rozpromować ją właśnie w Świdnicy. Robią to zupełnie bezinteresownie, własnym sumptem. Bombka granitowa jest dowodem na to, że dzięki pomysłom i konsekwentnej pracy może powstać ciekawe dzieło. Nie każdy mógłby sobie taką bombkę powiesić na choince, ale świdnicki Rynek ten ciężar przyjmie...– śmieje się Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

źródło:30minut.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: