sowie

Rekordy Guinnessa w Wałbrzychu i okolicach, Księga Rekordów Guinnessa

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Liliana Gronuś i jej obrazy z guzików
2011-07-21 12:22

Pani Liliana Gronuś to kobieta wielu talentów - technik ceramik, poetka należąca do Stowarzyszenia Autorów Polskich, a także do polsko - czeskiej grupy poetów pogranicza. Jej wiersze ukazały się min. w zbiorach poetyckich i tłumaczone były na język czeski. Autorka bajek dla dzieci, współautorka "Baśniowego Wałbrzycha".

Jednak największą pasją Pani Liliany jest malowanie guzikami. Jej obrazy tworzą ręcznie przyszyte, z wielką wyobraźnią i precyzją, do płótna guziki. Pierwszy powstał cykl zatytułowany "Guzikowa orkiestra" składający się z 13 obrazów. Początkowo swoje prace prezentowała podczas wieczorków poetyckich na spotkaniach z kuracjuszami w Domu Zdrojowym w Szczawnie - Zdroju.


Pani Liliana jest jedyną osobą na świecie, która tworzy obrazy z guzików, wymyśliła własną, oryginalną formę artystycznego wyrazu. Obecnie pracuje nad "Guzikową kapelą". Dotychczas na 48 obrazach ręcznie przyszyła ponad 80 000 guzików. Swój wyczyn postanowiła zgłosić do Światowej Księgi Rekordów GUINNESSA Obecnie trwają czynności związane z wpisem do Księgi.Autor: um.walbrzych.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: