sowie

Rekordy Guinnessa w Wałbrzychu i okolicach, Księga Rekordów Guinnessa

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
W Polsce wybudowano rekordowego konia trojańskiego
2014-08-11 11:53

Nie wszystkie rekordy przysyłane do Londynu trafiają do Księgi Guinnessa. Na taki dorobek trzeba sobie zapracować. Odpowiednia dokumentacja ze zdjęciami i filmem wysyłana jest do Londynu i tam wybierane są najciekawsze zgłoszenia.


W osadzie kaszubskiej Oskowie na Pomorzu został postawiony największy koń trojański na świecie. Zaprojektowany został przez pana Wiesława Formela z Cewic i wybudowany na nasypie. Nie jest to jedyna budowla pana Formela, ponieważ w 2010 roku postawił on pierwszy w Polsce obóz legionistów rzymskich. Koń trojański wznosi się on na wysokość 16,3 metra. Długość tej wspaniałe budowli wynosi 15,5 metra, a szerokość ponad 6 metrów. Na budowę drewnianego konia trojańskiego zużyto 50 metrów sześciennych drewna świerkowego i modrzewiowego, a jego proporcje zbliżone są do proporcji konia żywego. Budowla został zaprezentowany 24 sierpnia 2013 roku w związku z Turniejem Rycerskim i Łuczniczym o Puchar Wójta i Rady Gminy Cewice. Podczas imprezy odbył się uroczysty pokaz potyczek rycerskich i musztry legionów rzymskich oraz improwizowano atak na gród. Inwestorzy przyczynili się do powstania największego konia na całej kuli ziemskiej, który budowany był przez wiele miesięcy. Budowla stanowi doskonałą wieżę widokową dzięki postawionym w pobliżu konia schodom. Wcześniej rekordowy koń trojański w Polsce powstał w miejscowości Bonowice na Górnym Śląsku i jest on dwa razy mniejszy od budowli wzniesionej w Oskowie. Przyjeżdżając na Pomorze warto odwiedzić kaszubską wieś, gdzie z daleka przyciąga wzrok piękny koń trojański.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: